Znaleziono 36 wyników dla zapytania: Kopalnia piasku

Wątek: Spot POZNAŃ »  Dział: Zloty i Imprezy Tuningowe »  Data 17 Grudzień 2008, 12:38

Wypowiedzi: 1440
Odwiedzin: 25156

PLURA, kiedyś trzeba bedzie podjechać, ale w piątek roverkiem nie pojade.
Jak już to żeby ich wyzwać na ustawkę, ale to dopiero na wiosnę
W temacie niedzielnego zlota mam propozycję, mam miejscowkę w której jeszcze nie byłem, ale z satelity wygląda obiecująco w miarę
co do objaśnień, obiekt A nie jestem pewien ale jest to chyba odkrywkowa kopalnia piasku albo coś , trzeba pojechać i zobaczyć.
Obiekt B jest to ulica meteorytowa długości około kilometra, trzeba sprawdzić stan nawierzchni szerokość i natężenie ruchu.
Obiekt C jest to droga dojazdowa do czegoś, trzeba to też sprawdzić.
Obiekt D następna droga którą trzeba sprawdzić.
Powinienem jakoś to oblukać przed niedzielą, ale chciałem poznać wasze zdanie na ten temat. Może macie inne propozycje do sprawdzenia, mozna sobie znaleźć to miejsce na zumi.pl albo google maps żeby zwiększyć przybliżenie. PZDR

 » 

Wątek: Aquapark »  Dział: Inwestycje »  Data 2006-04-18, 09:08

Wypowiedzi: 162
Odwiedzin: 37996

Cytat:

Wodny świat w słupskiej piaskuli

Jerzy Malek chce budować w Słupsku aquapark

Jutro słupszczanie oficjalnie poznają plany budowy aquaparku. Prezydent zaprezentuje je na specjalnej sesji Rady Miejskiej. Wspólnikiem miasta w budowie parku wodnego ma zostać Jerzy Malek, jeden z najbogatszych ludzi w regionie.

Do sesji Urząd Miejski nie chce podawać żadnych konkretów w sprawie spółki. I to pomimo że na przygotowanie planów wydano już 100 tys. zł z miejskiej kasy. Miasto zasłania się tajemnicą handlową. Bardziej rozmowny jest natomiast Jerzy Malek. Przedsiębiorca już rok temu kupił tak zwaną piaskulę. To była kopalnia piasku i żwiru przy ul. Grunwaldzkiej w Słupsku. Teren ma 40 hektarów powierzchni i znajduje się przy drodze na Ustkę i tuż przy Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W tym miejscu stanąć ma aquapark, hotel i centrum rozrywkowe. Koszt inwestycji to 50 mln złotych.

Wątek: stereotypy dzielnicowe »  Dział: Jaworzno »  Data 2006-06-09, 12:29

Wypowiedzi: 61
Odwiedzin: 5810

Cytat:

A tak w temacie to komuś z czymś kojarzy sie Koźmin?w sumie jedyna dzielnica której nie znam(gdyby nie TVJ to wogóle bym nie miał o niej pojęcia;P)


Gwoli ścisłości Koźmin nie jest dzielnicą, tylko osiedlem znajdujacym się w dzielnicy Byczyna razem z Cezarówką Dolną, Cezarówką Górną i Jeziorkami. Czasem przejeżdżam tamtędy, jadąc do rodzinki w Balinie. Cóż można powiedzieć... jest tam jakaś mała kopalnia piasku, jeden większy sklep z "pubem" i to wszystko. Dzieciaki chodzą do szkoły w Balinie, bo mają bliżej niż do szkoly na Jeziorkach. Wydaje mi się, że mieszkańcy Koźmina bardziej zżyci są z Balinem i Chrzanowem niż Jaworznem.
Poniżej fotka owego "pubu"

Wątek: Strzelnica jako pomysł na życie (na zarobek) »  Dział: Prawo i broń »  Data Czw 21 Sie, 2008 8:38 am

Wypowiedzi: 73
Odwiedzin: 5620

Znam jedną miejscówkę na strzelnicę. Stara kopalnia piasku czy coś takiego.
Na 7 kilometrze drogi 636 od krajowej "ósemki" na Jadów.
Niespecjalnie daleko od Warszawy, dobry dojazd. Długa oś - ok 500m.
Miejscówka to głęboki rów o głębokości ok 6m i szerokości ok 15. Miesce służy za miejscowe dzikie wysypisko. Jak by ogrodzić to masz gotowe wały. Ale czyje to to i czy do nabycia - nie wiem.
Droga licznie obłożona przez Warszawiaków pędzących na działki koło Łochowa, Węgrowa czy Urli. Dojazd zarówno od "8-ki" - 7km, jak i od "50-ki" - ok 18km. Dobry dojazd z Węgrowa, Wyszkowa, Ostrowi Maz. Warszawy itd.

http://maps.google.pl/map...052872&t=h&z=14

To ten biały, podłużny prostokąt przy samym lesie i dotykający drogi, po środku zdjęcia. Północna strona drogi.

Lepsze jest ujęcie tego regionu z zumi.pl
http://www.zumi.pl/namapi...&type=2&scale=3

Kilka fotek:

Wątek: Kwestie nazewnictwa technologicznego górnictwa. »  Dział: Skala 1:1 »  Data Pon Gru 03, 2007 7:44 pm

Wypowiedzi: 43
Odwiedzin: 2308

Zamula albo zamulka to dokladnie to samo okreslenie co podsadzka hydrauliczna tylko ze w gwarze slaskie sorry
Moze i masz racje z tymi 99% ze sie juz nie stosuje zamulki ale jest takie cos jak Filary ochronne ktore z przyczyn technicznych trzeba przejechac ..............
A jak chcesz utrzymac np przekop ktory ma byc ponownie otwarty jadac ponizej sciana ..................
Zeby taki przekop odpowiednio wzmocnic to bys musial postawic tam las slupow ( czyli Stojakow) . I to chyba by nie pomoglo .
Tak ze sadze ze wszystkie koplanie maja jeden szyb do podasdzki jezeli nie , to jest polaczona rurami z inna koplania .............
A to ze sie muli to jestem tago pewien czego przykladem moze byc np kopalnia piasku Kotlarnia kolo Pyskwic ktora ma sie dobrze i koleja zaopatruje chyba polowe zachodniego slaska w piasek slozycy do zamulki ( podasadzki hydraulicznej) .
Zreszta pyly z Elektrowni Rybnik tez sloza temu celowi .
Transport pylow odbywa sie Talbotami lub cysternami chyba do tego specjanie przystowoswanymi ( moze ktos ma zdejcia)

Ale w tej sprawie niech sie wypowidza eksaperci np. kolega Elvis albo kolega Hf z Pyskowic

Wątek: Wstępna propozycja spotkania strzeleckiego. »  Dział: Ogólne sprawy organizacyjne »  Data Pią 30 Lip, 2004 11:50 am

Wypowiedzi: 17
Odwiedzin: 871

Owszem, również chętnie bym się na to pisał. Zostaje tylko kwestia terminu.

Miałem pomysł na strzelanie w wyrobisku (ewentualnie na terenach hałd obok) Kopalni Piasku Maczki-Bór (pamiętasz Jerzy, wspominałem Ci). Zasięgnąłem języka w tej sprawie i... jest trudno ale do załatwienia, to w zasadzie tylko kwestia dobrej woli kilku osób.
O ile dobrze zrozumiałem dyrektora UG, to sam teren kopalni, wyrobiska, które są w tzw. planie ruchu kopalni oznaczone jako czynne nie nadają się do uprawiania strzelectwa, choćby nikt tam nie pracował, ze względu na to, że zgodnie z przepisami nie ma tam prawa przebywać nikt poza zatrudnionymi - OK. Ale jeśli kopalnia, która podlega Urzędowi Górniczemu ma tereny wyłączone z eksploatacji (czyli zgodnie z prawem nie podlegające już nadzorowi UG) to zależy to tylko od zgody dyrektora działu górniczego kopalni. Prócz tego, ze względu na sąsiedztwo czynnego zakładu górniczego UG i tak musi wyrazić opinie (o bezpieczeństwie, ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo).
Niestety KP Maczki-Bór ie mają takich wyrobisk
Ale nie upadajmy na duchu, zostały jeszcze dwie kopalnie - Kopalnia Piasku "Szczakowa" w Jaworznie i Kuźnica Warężyńska w Dąbrowie G.
Są jeszcze tereny hałd licznych na Śląsku i w Zagłębiu kopalń węgla kamiennego - choć tu szanse są mniejsze, bo jeli są wyłączone z ruchu, to znaczy, że są w trakcie rekultywacji, a pewnie nikt się nie zgodzi, aby podeptać im młode drzewka.

Jak tylko wrócę z urlopu pomęczę jeszcze temat, może coś się uda załatwić.

Wątek: BR 130 »  Dział: Tabor »  Data Nie Cze 15, 2008 11:04 pm

Wypowiedzi: 67
Odwiedzin: 5569

Po pierwsze nie jestem ważny może ty tak sądzisz czytałem i oglądałem zdjęcia Ludmily zrobionej przez jakiegoś kolegę z forum (wygląda jak wygląda komentował jej nie będę) i dlatego sie wtrąciłem w rozmowę mówiac ze będzie Marcin robił ze ty masz model od Jan-Kol BR-232 to nie neguję ale napewno nie PCC czy Raila czy jakiegoś innego przewoznika prywatnego (jedynie może Kopalnia Piasku Szczakowa) a ze Marcin robi modele to zdaje mi sie ze jak narazie to skupiał sie na PKP a nie na prywatnych a że Parowozik robi to powodzenia ci życze w realizacjii zamowienia bo jak nawazie to czekałem od września 2007 roku wiec sobie policz miesiące i zrezygnowałem z tego i poprosiłem Marcina żeby mi zrobił zgodził się i tak to sie zaczeło.Odnośnie linka to 100000000% wiem przed tobą i wcale przez to nie jestem jak to powiedziałeś WAŻNY że wiem i wiem wiele więcej ale zostawiam to dla siebie bo robi to Marcin a nie ja i może sobie narazie nie życzy na jakim etapie pracy jest żeby nie zapeszać jego terminu wykonania pierwszego Loka jesli jesteś ciekaw to zapytasz jego osobiście a jak będzie gotowy to zrobie zdjecia i wstawie na forum i to też będę wiedział przed tobą bo pierwszy model nawet dwa są robione dla mnie według mojego upodobania ich postarzenia ps.nie pisz ze jestem zas WAŻNy:)

Wątek: Schematy malowań lokomotyw w latach 80-tych »  Dział: Pojazdy trakcyjne »  Data 08-12-2007, 19:05

Wypowiedzi: 12
Odwiedzin: 676

2E - polska normalnotorowa towarowa lokomotywa elektryczna produkowana w latach 1954-1956 w zakładach Pafawag we Wrocławiu dla Przedsiębiorstwa Materiałów Podsadzkowych Przemysłu Węglowego w Katowicach. Pierwsza elektryczna lokomotywa towarowa wyprodukowana w Polsce.

Spis treści [ukryj]
1 Konstrukcja
2 Eksploatacja
3 Zobacz też
4 Linki zewnętrzne

[edytuj] Konstrukcja
Sześcioosiowe lokomotywy 2E wyposażone zostały w aparaturę elektryczną i urządzenia zakupione w firmie Metropolitan Vickers Electrical Co.Ltd. z Wielkiej Brytanii. Wózki wyprodukowano w zakładach Fablok w Chrzanowie, natomiast produkcja pudeł i ostateczny montaż wozów miał miejsce w Pafawagu. Zasilanie prądem stałym 3 kV umożliwiały dwa pantografy na dachu wozu oraz dodatkowe odbieraki prądu po bokach pudła pozwalające na sterowanie i zasilanie lokomotywy podczas załadunku na polu piaskowym. Elektrowozy posiadały fabrycznie zamontowany sprzęg samoczynny systemu Janney'a, a budowa pudła poszczególnych egzemplarzy różniła się (m.in. konstrukcją kabiny maszynisty i żaluzjami wentylatorów). Wyprodukowano ogółem 9 sztuk.

[edytuj] Eksploatacja
Lokomotywy 2E (oznaczone jako 2E53 - od roku 1953, w którym powstał projekt elektrowozu) eksploatowane były wyłącznie na przemysłowych kolejach piaskowych, prowadząc składy z piaskiem podsadzkowym służącym wypełnianiu pustek poeksploatacyjnych w kopalniach węgla kamiennego i były pierwszymi elektrowozami eksploatowanymi przez Przedsiębiorstwo Materiałów Podsadzkowych Przemysłu Węglowego w Katowicach (od 1990 Kopalnia Piasku Szczakowa, potem PCC Rail Szczakowa, obecnie PCC Rail S.A.). Na ich potrzeby wybudowano nową elektrowozownię w Jęzorze. Elektrowozy te były eksploatowane do lat 80. XX wieku, a obecnie jedyną ich pozostałością jest pudło lokomotywy 2E-08, służące jako magazyn na terenie elektrowozowni Jęzor.

Wątek: Kopalnia piasku »  Dział: SZUKAM »  Data 2008-03-04, 21:56

Wypowiedzi: 7
Odwiedzin: 523

Witam

Już wcześniej pytałem się na starym forum gdzie mógłbym znaleźć Kopalnie piasku ale niestety tego linka nie zapisałem i nie zapamiętałem. Czy moglibyście mi znowu podać tego linka? (Tylko nie chodzi mi o stronę chestera) To była super stronka, z góry dzięki :) !

Pozdro

Wątek: Jaworzno - Śląsk czy Małopolska »  Dział: Jaworzno »  Data 2009-05-07, 23:36

Wypowiedzi: 21
Odwiedzin: 2431

1) Enion Kraków
2) Gazownia w Chrzanowie
3) Nadleśnictwo Chrzanów
4) Południowy Koncern Węglowy
5) Południowy Koncern Energetyczny
6) Autostrada A4
7) Droga DK 79
Kolej Trzebinia - Szczakowa
9) Gwara małopolska
10) Strój Krakowski
11) Wspólna historia
12) Kopalnia piasku
13) Gazeta Żółty Jeż
14
15

Wątek: strzelanie w Łochowie »  Dział: Ogólne sprawy organizacyjne »  Data Sro 05 Wrz, 2007 9:20 pm

Wypowiedzi: 4
Odwiedzin: 430

pozdrawiam i zapraszam chętnych do wspólnego strzelanka miejsce to kopalnia piasku przy wsi Stare Baczki czas to sobota (jeżeli dopisze pogoda ) rano może też ognicho i kiełbaski proszę chętnych o kontakt 500387394
jeszcze raz pozdrawiam
Krzysiek

Wątek: Kwestie nazewnictwa technologicznego górnictwa. »  Dział: Skala 1:1 »  Data Pon Gru 03, 2007 8:02 pm

Wypowiedzi: 43
Odwiedzin: 2308

Cytat:

Zamula albo zamulka to dokladnie to samo okreslenie co podsadzka hydrauliczna tylko ze w gwarze slaskie sorry
Moze i masz racje z tymi 99% ze sie juz nie stosuje zamulki ale jest takie cos jak Filary ochronne ktore z przyczyn technicznych trzeba przejechac ..............
A jak chcesz utrzymac np przekop ktory ma byc ponownie otwarty jadac ponizej sciana ..................
Zeby taki przekop odpowiednio wzmocnic to bys musial postawic tam las slupow ( czyli Stojakow) . I to chyba by nie pomoglo .
Tak ze sadze ze kazda koplania ma szyb do podasdzki jezeli nie , to jest polaczona rurami z inna koplania .............
A to ze sie muli to jestem tago pewien czego przykladem moze byc np kopalnia piasku Kotlarnia kolo Pyskwic ktora ma sie dobrze i koleja zaopatruje chyba polowe zachodniego slaska w piasek slozycy do zamulki ( podasadzki hydraulicznej) .
Zreszta pyly z Elektrowni Rybnik tez sloza temu celowi .
Transport pylow odbywa sie Talbotami lub cysternami chyba do tego specjanie przystowoswanymi ( moze ktos ma zdejcia)

Ale w tej sprawie niech sie wypowidza eksaperci np. kolega Elvis albo kolega Hf z Pyskowic

Cytat:

Oświeć mnie wiec, co to jest. Zawsze myslałem, że to zawiesina wodna piasku lub popiołu ( zwalszcza w ostatnich latach), czasem z dodatkiem np zmielonego kamienia dołowego i uzywana do wypełniania pustek po wybranym weglu ( Choć przypadki gaszenia nią pożarów podziemnych tez sie zdarzały )
Widac to nie to.


To nie jest podsadzka hydrauliczna...
Eksploatacja z podsadzką hydrauliczną, to system eksploatacji ściany polegający na cyklu urabiania calizny i kolejno budowy tamy podsadzkowej (głównej i bocznych), przestrzeń taką wypełnia się materiałem podsadzkowym, a wodę popodsadzkową kieruje się do tzw. ,,odmulaczy" i zawraca do obiegu... jak już pisałem cykl jest bardzo pracochłonny...
Ale jeśli masz informacje gdzie stosuje się obecnie podsadzkę, to podaj ją proszę, chetnie tam zadzwonię i zobaczę na własne oczy...

Wątek: Kwestie nazewnictwa technologicznego górnictwa. »  Dział: Skala 1:1 »  Data Pon Gru 03, 2007 8:15 pm

Wypowiedzi: 43
Odwiedzin: 2308

Cytat:


A to ze sie muli to jestem tago pewien czego przykladem moze byc np kopalnia piasku Kotlarnia kolo Pyskwic ktora ma sie dobrze i koleja zaopatruje chyba polowe zachodniego slaska w piasek slozycy do zamulki ( podasadzki hydraulicznej) .

Cytat:


Transport pylow odbywa sie Talbotami lub cysternami chyba do tego specjanie przystowoswanymi ( moze ktos ma zdejcia)Albo tzw "Gruszkami"

Wątek: Pogoria 1,2,3,4(Kuźnica Warężyńska) »  Dział: Śląskie »  Data 18-07-06, 12:20

Wypowiedzi: 32
Odwiedzin: 7210

Łowi ktoś z Was tam??

Ja często wędkowałem na "trójce" na lewo od plaży ładne liny zawsze brały.

"Jedynka" jest dobra na spławik, przy brzegu od razu jest głęboko można tam znaleźć dużo okonia i leszcza

"Dwójka" to dzicz, nie znajdziemy tam śladu cywilizacji, ale ryb jest mało ze względu na dużą presję

Opis Pogorii 4:
Zbiornik który został zalany to dawna kopalnia piasku, w której wydobywano
piasek przez 30 lat. Kiedy wydobywano jeszcze piasek to znajdowały się tam tory kolejowe.
Wydobyty piasek ładowano na wagony kolejowe, maszynami które znajdują się do dziś
od strony Wojkowic Kościelnych. Jest tam nadal wydobywany piasek metodą podwodną.
Zbiornik ma wymiary 8 km. długości , 3 km. szerokości i około 13 kilometrów obwodu.
Powierzchnia Pogorii IV ma 560 ha, a maksymalna głębokość wynosi nawet około 23 m.
Mieści się tam 36 milionów metrów sześciennych tak zwanej martwej wody,
a docelowo zbiornik może jej przyjąć 51 milionów metrów sześciennych.
Na obrzeżach są zamontowane urządzenia wodowskazowe i na bieżąco prowadzony będzie
pomiar stanu i poziomu wód. Dobra jakość wód zasilających jezioro ma umożliwić hodowlę ryb,
w tym również szlachetnych, co będzie stanowiło niemałą atrakcję dla wędkarzy.
Prace nad przygotowaniem zbiornika trwały 22 miesiące i zakończono je w lipcu 2005 roku.
Ten około trzy razy większy od Pogorii III zbiornik, będzie pełnił funkcję
przeciwpowodziowego oraz rekreacyjnego zbiornika. Obok zbiornika ma powstać kompleks, hotelowo-gastronomiczny składający się z wielu małych hotelików i punktów
gastronomicznych, a także tor wyścigów konnych, hipodrom i mini skansen.
Tego typu inwestycje mogą przyciągnąć turystów weekendowch nie tylko z terenu Śląska,
dając jednocześnie możliwość stworzenia nowych miejsc pracy.
Na terenie nowego zbiornika planowano również wybudowanie tzw. "nurkowiska" i sztucznej
jaskinii ćwiczebnej dla potrzeb płetwonurków oraz służb ratowniczych.

Pogoria III, pow. 205 ha (2 km2)

Pogoria II, pow. 25 ha, jezioro częściowo zasypane nadkładem, przywożonym z odkrywkowej kopalni węgla "Brzozowica". Otoczone zaroślami, trzcinami i szuwarami. Zbiornik ten nie jest udostępniony do żeglugi i rekreacji, natomiast licznie odwiedzany przez wędkarzy.

Pogoria I, pow. 75 ha, powstała w 1943 r.

Wątek: Odkrywka »  Dział: 100 Pytań do... »  Data 2008-11-07, 23:27

Wypowiedzi: 4
Odwiedzin: 334

Za Kopicami niedawno ruszyła kopalnia piasku i żwiru. Już mają sporą "dziurę" w ziemi. niestety grunt jest tam piaszczysty i boki wykopu się osypują, a na dnie stoi woda.

Wątek: mam dość tego samochodu!!! - kolejna naprawa zawieszenia :( »  Dział: Forum techniczne »  Data 2008-07-28, 16:35

Wypowiedzi: 20
Odwiedzin: 1582

Ja traktuję skode jak terenówkę i nic się na razie nie psuje
Najtrudniejszy teren po jakim jeździła to kopalnia piasku niestety w pewnym momencie się zawiesiła

Wątek: Repainty by Skupa »  Dział: NOWE »  Data 2008-08-07, 14:10

Wypowiedzi: 511
Odwiedzin: 35920

Fa Kopalnia Piasku Kuźnica W.

Fotki na tex M0ke

Wątek: Jezioro Czechowice »  Dział: Hyde Park »  Data Sob 18:18:16, 07 Kwi 2007

Wypowiedzi: 2
Odwiedzin: 1179

Jasne, że wiemy!
Jezioro jest "dziurą" po wydobyciu piasku. Kopała go po wojnie Kopalnia Piasku Podsadzkowego "Kotlarnia", a piasek wożono do śląskich kopalń jako podsadzkę. Zaczęto kopać piasek jeszcze przed II WŚ, "za Niemca".
Jezioro zawsze nazywano "Bagry". Więcej jezior z tej eksploatacji znajdowało się w Przezchlebiu. Obecnie są one zasypane. Zostało tylko nasze, czechowickie.
Stronka o Bagrach: www.bagry.republika.pl
Właściciel tej stronki to fanatyk tych nieistniejących już jezior. Dużo może Ci o nich opowiedzieć.
Podaj, proszę, jakieś namiary na siebie, bo jestem bardzo zainteresowany Twoją pracą.

Wątek: Akcja PAKA a'la Elspeedo »  Dział: Paralotniarstwo »  Data Czw Lut 28, 2008 9:48 pm

Wypowiedzi: 23
Odwiedzin: 839

Najlepszym miejscem byłoby stare wyrobisko po kopalni piasku(brak przeszkód i strome zbocze) jest takowe przed międzyzdrojami koło lubina w wiosce wicko. Zdjęcia tego miejsca można zobaczyć tutaj

http://www.paralotnie.atomnet.pl/

poza tym jest być może jeszcze lepsze miejsce - kopalnia piasku gdzieś koło stepnicy tak mi się wydaje, byłem tam kilka lat temu. Miejsce do takich testów bardzo dobre tylko nie wiem jak to teraz wygląda. Można pojechać na "wizję lokalną". Co do stalówki to muszę sprawdzić, bo chyba mam rolkę fi 5mm w sklepie. Mogę dla stowarzyszenia po kosztach oddać. Nie będą one wielkie - za 100m 100-150pln powinno wystarczyć.
sprawdzę i podam jutro. Bloczek mam solidny od talii grota z mojej łajby.

Wątek: Plany na rok 2009 »  Dział: Relacje z wypraw »  Data 30-12-2008 01:04

Wypowiedzi: 45
Odwiedzin: 3298

Cytat:


do Kopic już nie zajrzy, bo zamknięty - mają go remontować.Nie znasz najnowszych wieści. Temat remontu raczej rozejdzie się po kościach. Primo: inwestor chciał zrobić hotel, luksusowy ośrodek wypoczynkowy, ale okazało sie (o czym nie wiedział w chwili kupowania pałacu), że w pobliżu ma powstać kopalnia żwiru i piasku, teren górniczy sięga pod sam pałac, i nie wiadomo, czy pensjonariusze będą chcieli wypoczywać w przyjemnym cieniu hałd kruszywa i uspokajającym szumie taśmociągów. Secundo: właściciel, firma Zarmen, działa w branży jak najbardziej podatnej na kryzys ekonomiczny, i w tej chwili myśli, jak przeżyć, a nie remontować pałace.
Aktualnie pałac otoczony płotem, jest ochrona, ale prawdopodobnie widać coś przez płot.
Pzdr.

Wątek: Akcja PAKA a'la Elspeedo »  Dział: Paralotniarstwo »  Data Pią Lut 29, 2008 12:42 pm

Wypowiedzi: 23
Odwiedzin: 839

Cytat:

To nie to miejsce ! w tamtej kopalni nie ma żadnych drzew na drodze ew. zjazdu. Z tą stepnicą chyba coś pokręciłem. Zlokalizuję kopalnię i napiszę dokładnie gdzie to jest. Coś mi mówi, że to blisko klinisk wielkich jest mozemy się na jutro umówić i podjechać na oględziny.Nie wiem jak to ma wygladac, ale jezeli potrzebna nam dziura w ziemi, to takowa jest na miejscu - za Przeclawiem, przez Warzymice, jest/byla kopalnia zwiru/piasku - wielka dziura, a na dole do wyboru - ladowanie na piasku lub w bajorku

Wątek: Jura (Krakowsko-Częstochowska) - ujęć parę »  Dział: Ciekawe miejsca naszej Ojczyzny »  Data Pon Paź 27, 2008 5:08 pm

Wypowiedzi: 24
Odwiedzin: 2308

RadekEric jak ja lubię oglądać takie zdjęcia

Ja mogę podpiąć trochę moich jurajskich zdjęć z komórki o podobnej tematyce (bez ogólnie znanych atrakcji jak zamki czy pustynie).

Tereny na północ od pustyni Siedleckiej

Tam na wprost jest kopalnia piasku Łutowiec na zachód od Łutowca.

Jeden z kamieniołomów pomiędzy miejscowościami Rzędkowice i Góra Włodowska

J.w.

Już nie pamiętam gdzie (pełno było podobnych miejsc)

Niebieski szlak biegnący przez Bobolice, Zdów...

Polno leśna droga z Trzebieniowa do drogi 793 prowadzącej do Złotego Potoku

J.w.

Skały w lesie na wschód od pustyni Błędowskiej

Droga przez las na zachód od Mirowa

gdzieś w drodze z południa do Bobolic

Las na północ od Podzamcza

na północ od Żelazka

Las na wschód od Błędowskiej

Las na wchód od Szklar

J.w.

City Navigator zna i takie drogi a także takie które kończą się ślepo i trzeba pokonać np rów ale w końcu o to chodzi

(ta droga co na zdjęciu 7 i 8 )

Zaliczyłem już kilka samotnych wypadów w głąb jury z Krakowa, najdalej byłem koło zamku w Olsztynie. Trasę planuje sobie jak najbardziej po pustkowiach zdala od wiosek to najbliższe mi rejony gdzie można doświadczyć jazdy kilometrami bez oglądania zabudowań. A i lasy przyjaźniejsze niż np 30km od Krakowa niema szlabanów no i nawet grzybiarze autami przyjeżdżają do lasu.

wrócę tam nie raz...

Post edytowałem dodając miejsca wykonania zdjęć.

Wątek: [Górny Śląsk] Wyburzanie hut, kopaln etc »  Dział: Przemysłowa »  Data Sro Paź 15, 2008 7:26 pm

Wypowiedzi: 637
Odwiedzin: 54474

Kopalnia Mysłowice - 170 lat tradycji w piach..

Na terenie dzisiejszych Mysłowic węgiel wydobywano aż w 62 kopalniach, co miało wielkie znaczenie na tryb życia mieszkańców miasta i okolic, którzy decydowali się na przejście z pracy na roli do przemysłu.
18 maja 1837 r. decyzją Królewskiego Wyższego Urzędu Górniczego powołano kopalnię Danzing, której obszar górniczy stał się rdzeniem Kopalni Węgla Kamiennego Mysłowice.
W 1866 roku z dwóch mniejszych kopalni powstała kopalnia "Mysłowice", będącą przez lata największym zakładem pracy w mieście.
Kopalnia ‘Mysłowice’ u schyłku XIX i na początku XX wieku dominowała nad kopalniami na Górnym Śląsku pod względem zastosowania nowoczesnych rozwiązań.
Jednak najbardziej epokowym wydarzeniem w historii kopalni, było wprowadzenie po raz pierwszy w górnictwie światowym na skalę przemysłową w 1901 roku podsadzki hydraulicznej, polegającej na wypełnianiu pustek powstałych po wybraniu węgla mieszaniną wody i piasku.

1919,15 sierpnia - żołnierze Grenzschutzu otwarli ogień do oczekujących na wypłaty górników kopalni "Mysłowice" i ich rodzin.Zginęło wtedy 7 górników, 2 kobiety i 13-letni chłopiec.Zdarzenie to przyczyniło się do wybuchu I powstania śląskiego. ....

Zabudowania kopalni "Mysłowice", w tym również z XIX w.

/fot m-ce.pl

DZIŚ:

(na razie szyb Jagiełło ) / fot. dombia, forum zmien.m-ce.pl

Wątek: Okolice: Nadchodzące imprezy lato 2006 »  Dział: Małpi Gaj »  Data 24.08.2006, 10:55:40

IV RAJD "ŁASKIE WYDMY"

BURMISTRZ ŁASKU ORAZ AUTOMOBILKLUB ŁÓDZKI
Zapraszają 26.08.2006 r. na
VI Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych

IV RAJD
"ŁASKIE WYDMY"

GAJEWNIKI . ANIELIN . ROKITNICA

Sobota 26.08.2006
Godz. 8.00

GAJEWNIKI - dojazd zawodników na start
Godz. 9.00 - Gajewniki - start pierwszej załogi - I odcinek specjalny
Godz. 9.05 - wyjazd pierwszej załogi na drogę dojazdową Gajewniki - Anielin
Godz. 9.15 - Anielin - II odcinek specjalny
Godz. 10.00 - wyjazd 1 załogi na drogę dojazdową Anielin - Rokitnica
Godz. 10.15 - Rokitnica - kopalnia piasku - III i IV odcinek specjalny rajdu
Godz. 13.45 - wyjazd 1 załogi na drogę dojazdową Rokitnica - Anielin
Godz. 14.00 - Anielin - V odcinek specjalny rajdu
Godz. 14.45 - wyjazd 1 załogi na drogę dojazdową Anielin - Gajewniki
Godz. 15.00 - Gajewniki -VI odcinek specjalny rajdu
Godz. 16.15 - Gajewniki - Zakończenie rajdu
Godz. 18.30 - ogłoszenie wyników rajdu i wręczenie nagród

Blok imprez towarzyszących
GAJEWNIKI - Sobota 26.08.2006

Godz. 10.00- 15.00 - Regionalny Konkurs Skoków

Godz. 15.00 - 19.00 - pokaz zaprzęgów parokonnych
- Gotuj z Pascalem
- wyścig samochodu terenowego z zaprzęgiem konnym
- występ Orkiestry Reprezentacyjnej Poczty Polskiej

Godz. 19.30 - występ zespołu muzycznego "Leszcze"

Źródło: www.lask.pl

Wątek: Kwestie nazewnictwa technologicznego górnictwa. »  Dział: Skala 1:1 »  Data Sro Gru 05, 2007 2:55 pm

Wypowiedzi: 43
Odwiedzin: 2308

Cytat:

Wożą a jakże... pociągi z różnymi materiałami widuje się co dzień... pozostaje pytanie skąd informacje, że piasek służy jako materiał podsadzkowy??
Jeżeli pracujesz przy instalacji podsadzkowej (zakładam, że wiesz gdzie takowa znajduje się na kopalni) to uwierzę na słowo i dzwonię jutro z rana do dyrekcji z wnioskiem o zaproszenie wycieczki z Politechniki Śląskiej...


przepraszam że się wtrącę, ale jeszcze w lipcu pracowałem na stacji Jęzor centralny jako rewident, i z całą pewnością stwierdzam że podsadzka jeździ i trzyma się dobrze, i to kilkanaście pociągów 16-19 wagonowych na dobę, począwszy od wagonów 401V skończywszy na 401Vc, mowa oczywiście o kopalni piasku podsadzkowego Szczakowa, a co do materiałów budowlanych to i owszem jeździ jakiś jeden skład na Wysoki brzeg, ale jeden nie więcej.
Więc jeśli Kolega aqws9 ma chęć dzwonić na kopalnię i oglądać szyby podsadzkowe to zapraszam na KWK Wujek (osobiście chodziłem tam po pomoście zsypowym w środku nocy, niesamowity widok jak woda spłukuje piach do szybu, polecam każdemu poczuć to na własnej skórze, ten szum i mgiełka oklejająca lokomotywę i wagony) i np na KWK Staszic mają tam piękną kratę nad szybem podsadzkowym na której miałem okazję pospacerować robiąc próbę na pomoście, zapraszam również na KWK Julian i jeszcze kilka innych których nazw już niestety nie pamiętam.
Pora więc chwycić za słuchawkę i dzwonić po kopalniach, ewentualnie mogę postarać się załatwić nocną wycieczkę na lokomotywie bo paru znajomych tam jeszcze jeździ
Pozdrawiam

Ps jeżeli chodzi o piach podsadzkowy z kopalni Maczki-Bór to niestety ale jest on już na wykończeniu, może ze dwa składy na dobę wyruszają na KWK Wujek, przykre ale ta kopalnia umiera

Wątek: Fajne miejsca do enduro »  Dział: Motocykle »  Data Wto Mar 29, 2005 22:45

Wypowiedzi: 6
Odwiedzin: 4858

Kopalnia piasku w Józefowie koło Legionowa. Średnio, ale jest kilka fajnych podjazdów - oczywiście wszystko po piachu - można poczuć atmosferę Dakaru . Jak dojechać: zaraz obok placu na którym była próba na Pucharze Wiosny - ostatnią asfaltową dróżką na lewo.

Wątek: [Górny Śląsk] Górnośląskie kopalnie »  Dział: Przemysłowa »  Data Sob Paź 25, 2008 8:13 pm

Wypowiedzi: 1164
Odwiedzin: 91819

Dzięki za miłe słowo dziango

Jesli chodzi o ten trzeci, to stoi on dalej od kopalni, przy estakadzie prowadzącej na peron pkp, tak to się prezentuje:

Jesli chodzi o szyb na Juliuszu, to wystarczy pojechac tam na osiedle i ta kopalna stoi obbok, a za nią jest już kopalnia piasku. Jesli mnie pamiec nie myli to z Sosnowca spod UM mozna tam dojechac autobusem 221

Wątek: Kwestie nazewnictwa technologicznego górnictwa. »  Dział: Skala 1:1 »  Data Pon Gru 03, 2007 8:16 pm

Wypowiedzi: 43
Odwiedzin: 2308

Cytat:

Kopalnia Kotlarnia akurat sprzedaje 0% swojego urobku do podsadzki, ale Szczakowa i Maczki jak najbardziej. Popioły elektrowniane nie służą do podsadzki. Spuszczane są co prawda na dół instalacją podsadzkową, ale służą do tzw. doszczelniania starych zrobów. Popioły mają bardzo słabą podpornośc stropu- czystego piasku kwarcowego nic nie zastąpi

MF


To jest poprostu dobra odpowiedz
pozdr. Andrzej

Wątek: Kwestie nazewnictwa technologicznego górnictwa. »  Dział: Skala 1:1 »  Data Pon Gru 03, 2007 8:08 pm

Wypowiedzi: 43
Odwiedzin: 2308

Kopalnia Kotlarnia akurat sprzedaje 0% swojego urobku do podsadzki, ale Szczakowa i Maczki jak najbardziej. Popioły elektrowniane nie służą do podsadzki. Spuszczane są co prawda na dół instalacją podsadzkową, ale służą do tzw. doszczelniania starych zrobów. Popioły mają bardzo słabą podpornośc stropu- czystego piasku kwarcowego nic nie zastąpi

MF

Wątek: Udział firm prywatnych w rynku kolejowym w Polsce »  Dział: News »  Data Wto 7:08, 20 Lut 2007

Wypowiedzi: 1
Odwiedzin: 1323

Cytat:Spełniły się nasze oceny co do procesu liberalizacji rynku po 1 stycznia 2007. Z dnia na dzień nie pojawili się nowi gracze, nie zalały nas nowe firmy walczące o rynek przewozów dumpingową ofertą.
W wieloletnich procesach gospodarczych daty graniczne nie wywołują od razu konsekwencji. Pamiętajmy o tym, że w Niemczech po 10 latach reform funkcjonuje około 330 przewoźników kolejowych a występuje porównywalny udział w rynku firmy dominującej (przewoźnicy prywatni mają około 18 procent w rynku).
W Polsce prywatni przewoźnicy działają krócej, w 2003 roku mieli udział 3,6 procent w pracy przewozowej(w 2004 - 8 proc., w 2005 - 13 proc.), w roku 2006 według wstępnych wyliczeń zanotowali poziom 17-18 proc.
W Zespole Doradców Gospodarczych „TOR” szacujemy, że przewoźnicy prywatni osiągną ponad 20 procentowy udział w pracy przewozowej w roku 2007.
Dynamicznym procesom zmian na rynku sprzyja wzrost przewozów, w 2006 przewieziono o 8 proc. towarów więcej.
Nowi gracze na rynku starają się o przejęcie udziałów w polskiej firmie transportowej lub - co obserwujemy występuje najczęściej - szukają na naszym rynku strategicznego sojusznika.
Firmy przewozowe dotychczas funkcjonujące na polskim rynku zakończyły chyba już w podstawowym asortymencie taborowym sprowadzanie starego, używanego taboru z zagranicy a zamawiają na skalę dotąd niespotykaną nowe lokomotywy i wagony. Wzrasta też liczba zgłoszeń na remonty i modernizacje używanego taboru co znacząco poprawia sytuację zakładów zaplecza technicznego polskiego kolejnictwa.
W nowy rok zakłady naprawcze taboru kolejowego weszły z rekordowymi w ostatnich latach zamówieniami chociaż po okresie wieloletniego zastoju ich możliwości i zdolności (stan załogi, sytuacja finansowa ,relacje z dostawcami materiałów) są poniżej rzeczywistych potrzeb rynku.
Największy prywatny przewoźnik CTL zwiększył liczbę posiadanych lokomotyw do 170 a liczbę wagonów do 5000. PTK Rybnik ma 110 lokomotyw i 1600 wagonów, Zabrze - 110 lokomotyw i 1800 wagonów. Lotos Kolej - 2000 cystern. To już nawet na rynku europejskim zaczynają być istotni gracze.
Wielu krajowych przewoźników nawiązuje współpracę z firmami transportowymi z Europy. Kilka przykładów - PCC Rail wspólnie z brytyjską Arriva PLC ogłosiły zamiar powołania spółki zajmującej się przewozami pasażerskimi, a z niemieckim DB Raillon - towarowej spółki logistycznej, do której partner niemiecki wniósłby m.in. 50 lokomotyw. CTL planuje przejęcia na rynku niemieckim.
Wszyscy szukają najtańszych form finansowania i pracują nad planami inwestycyjnymi. CTL i Zabrze rozważają wejście na giełdę.
Po pierwszym okresie kiedy powstające firmy przewoźników powoływały spółki córki dla realizacji przewozów w kolejnych segmentach rynku, następuje konsolidacja kolejowych firm. Konsolidacja części przewozowej w jeden organizm organizacyjny ma na celu zwiększenie operatywności działania, ograniczenia kosztów i także przygotowania do wchodzenia na giełdę czy też przejęć na rynku.
Przykładem takich działań jest połączenie Spółek Kopalnia Piasku Kuźnia Warężyńska S.A. z Przedsiębiorstwem Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem w Zabrzu w Przedsiębiorstwo Transportu Kolejowego Holding. Kolejnym możliwym etapem konsolidacji jest połączenie PTK Zabrze i Rybnika. Rozmowy w tej sprawie są prowadzone.
Korzyści z procesów zachodzących na rynku mają także i klienci. Lepsza jakościowo oferta i co ważne spadek cen. Dość powiedzieć, ze w ubiegłym roku marze tylko na przewóz węgla spadły niekiedy nawet o 30 proc. Umacnianie się rynkowej krajowej alternatywy dla przechodzącego poważne kłopoty, dominującego na rynku PKP Cargo, jest dla klientów kolei dobrą wiadomością.

Wątek: Zabawa: "Podaj dalej - OBRAZEK!" »  Dział: Hyde Park »  Data Czw Paź 19, 2006 13:31

Wypowiedzi: 1835
Odwiedzin: 217313

Oto kopalnia piasku.

Poproszę o logo Radia eR, najlepiej duże.

Wątek: zbiornik miedzy kamiencem a bardem »  Dział: Relacje z wypraw »  Data 11-06-2007 16:27

Wypowiedzi: 45
Odwiedzin: 12746

Piątkowy pociąg z Wrocławia wjechał na stację w Kamieńcu Ząbkowickim zgodnie z rozkładem o 8:12. Mgła towarzysząca od Strzelina troszkę zrzedła, ale raczej nie miałem nadziei na panoramki. Za to byłem pewny czekającego mnie marszu w parnym skwarze i w towarzystwie wszelkich możliwych parazytów.

Zszedłem do miasta, pokręciłem się trochę po zamku

i opactwie i 9:00 ruszyłem niebieskim szlakiem na południe. Zaraz za mostem na Nysie szlak wchodzi w podmokłe zarośla na prawym brzegu, a po paruset metrach na rozmiękłą drogę wzdłuż pomnikowych dębów.

Niektóre już niestety, w poprzek drogi.

Wędrując spotkałem starszego człowieka, mieszkańca nie wysiedlonej jeszcze zagrody, którego zapytałem o losy zbiornika. Dowiedziałem się, że zbiornik był planowany jeszcze za Gierka i kopalnia piasku miała być początkiem inwestycji. Natomiast teraz mówi się o zbiorniku suchym, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze, bo nie powstanie elektrownia. I ogólnie o polityce kolejnych rządów wyrażał się niepochlebnie, używając słów kojarzonych raczej ze współżyciem seksualnym. Po paru kilometrach marszu, przerywanego podglądaniem natury,

trochę ubłocony znalazłem się o 10:20 na terenie kopalni piasku.

Od strony Nysy Kłodzkiej szumi gaj wyrośniętych już brzózek. W tle kamieniołom gabra w Braszowicach.

Po chwili, wzdłuż drogi za kopalnią z zarośli zaczęły wystawać ceglane pagórki. Rozpoznawałem miejsca, które widziałem cztery lata temu. Jedna z rynien, którą spływała woda w powodzi 97 roku.

Słup już bez bocianiego gniazda,

kościół o charakterystycznej, lastrikowej posadzce.

Ubyło też trochę drzew z panoramy od strony Nysy.

Z rzeki wystają jeszcze resztki zniszczonego w powodzi mostu.

Specjalnie Buba dla Ciebie, żebyś nie mówiła że nawet nie spróbowałem przejść Nysy w poprzek, ale w tym miejscu przy lewym brzegu jest dość szybki nurt i trochę głęboko – w pojedynkę dałem sobie powyżej kolan spokój.

Za to prawy brzeg jest wręcz wymarzony na biwak. Wyprałem spodnie, pojadłem, popiłem - to specjalnie, żeby stało się zadość forumowym zwyczajom.

Gdyby ktoś rozpoznał te ptaki, to proszę o informację. Pierwszy to moim zdaniem samica wilgi (przynajmniej na wielkość). Drugiego znam, ale nie powiem

O 11:45 ruszyłem dalej w stronę Dzbanowa, polną drogą od ruin kościoła. Po chwili znalazłem się na brzegu nieczynnego już wyrobiska kopalnianego, zamienionego w dzikie kąpielisko.

To o nim pewnie pisał Filon. Miejsce urocze i jeszcze chyba specjalnie niezbyt popularne. Trochę błądząc po bagnistych zaroślach obszedłem jezioro od zachodu, mijając piknikujących plażowiczów (niekiedy speszonych moim widokiem) i doszedłem o 13:10 do wioski u stóp Gór Bardzkich.

Znalazłem tutejszy krzyż pokutny i do rzeczywistości sprowadził mnie telefon od małżonki, która kategorycznie zaproponowała mi, abym się zjawił u mamusi na obiedzie. Na szczęście o 14:00 miałem busa do Ząbkowic z pobliskiego Przyłęku. W sumie, ze 20 płaskich kilometrów, 5 godzin, trochę bezdroży i upał.

Wątek: Ciężarówki radzieckie »  Dział: Ciężarówki »  Data Nie 17:06, 20 Sty 2008

Wypowiedzi: 132
Odwiedzin: 5613

W tle stado Krazów. Kopalnia piasku Budokrusz. Stało ich tam lekko 30 sztuk. Wszystkie robią jako baza części dla tych które jeszcze są uzytkowane.

Wątek: Screenshoty »  Dział: HYDEPARK »  Data 2008-09-25, 01:28

Wypowiedzi: 1164
Odwiedzin: 78931

[quote="TRS2006"]Nie obraź się ale z kopalnią piasku to nie ma wiele wspólnego.

czemu mialbym sie obrazic :) to jest szablon z tym ustrojstwem i w oryginale to pewnie kopalnia odkrywkowa węgla, ale u mnie jest tak i już :)

Tak Pysi, stałe tory na tym szablonie i takie dziwne "zakręty" - widac twórca szablonu nie miał pojęcia o odpowiednich promieniach (z reszta ja tez nie mam :P) albo jeździc tam miały tramwaje :)